Národní filmové muzeum
cz / eng
filmový kurz
×

Novinka!

Kurz filmové historie:

Senzační počátky filmu

od 5. 10., jednou za 14 dní ve středu od 19:00

více zde

Večerní škola NaFilM 2022 - Senzační počátky filmu

Pro podzimní večery nabízíme v našem muzeu nový vzdělávací program pro všechny milovníky filmu!

Cyklus přednášek a aktivit v prostorách muzea NaFilM vás zavede na výpravu do fascinujícího světa filmové prehistorie a rané kinematografie. Jak vypadala kina ve středověku? Prchali skutečně diváci z kina před přijíždějícím vlakem? A proč zemřelo v kinech tolik lidí, když žádný vlak nikoho nepřejel?

Pokud chcete znát odpovědi, přihlaste se na náš nový kurz filmové historie, kterým vás provede jeden ze zakladatelů NaFilM, kurátor a filmový historik Jakub Jiřiště. Od 5. října, každých 14 dní ve středu od 19:00.

Večerní škola je ideální pro každého milovníka filmů, který chce objevovat pozoruhodný příběh tohoto média v netušených rozměrech a překvapivých souvislostech. Pokud máte zájem začít se živě zajímat o historii filmu či ji v budoucnu studovat, tento cyklus je ideálním zasvěcením.

Lektor Jakub Jiřiště je vystudovaným filmovým historikem a spoluzakladatelem muzea NaFilM, pro nějž vytváří edukační aktivity. Společně s ním se seznámíte s objevy filmových archeologů, které vyvrátily řadu mýtů o počátcích filmu. Přesvědčíte se, že raný film nebyl žádným primitivním zárodkem a dokázal svým účinkem předznamenat dnešní virtuální realitu i blockbustery. A také poznáte, že počátek 20. století byl nejen na plátně dobou senzací, nad kterými se i dnes tají dech.

Přihlášky: jakub.jiriste@nafilm.org
Termíny kurzu: 5. 10., 19. 10., 2. 11., 16. 11. a 30. 11.
Místo konání: Muzeum NaFilM
Čas: 19:00 - 21:00
Kapacita: 20 účastníků
Lektor: Jakub Jiřiště
Cena: 1 300 Kč

Předchozí akce

Rezidence pro kreativní tvůrce v rámci mezinárodního muzejního projektu MUSE.ar

Hledáme tvůrce napříč obory – od designerů, výtvarníků, animátorů a tvůrců interaktivního obsahu přes programátory a scénografy po kurátory, edukátory nebo architekty. Zapojte se do tvorby nových instalací nebo digitálních nástrojů, které umožní muzeím pracovat s exponáty a sbírkami inovativním a smysluplným způsobem – ať již tvorbou muzejního průvodce, virtuální či rozšířené reality nebo třeba digitální hry. Rezidence bude probíhat v jednom z partnerských muzeí projektu.

Deadline pro zaslání přihlášek: 25. dubna 2021

Rozehrajeme tě!

Otevřeno:
Út - Ne | 13:00 – 19:00
(dopoledne školní skupiny)
Vstupné:
základní: 190 Kč
snížené (děti, studenti, senioři): 140 Kč
rodinné (2+2): 560 Kč
Kontakty:
muzeum@nafilm.org
telefon: +420 723 219 582
+420 603 195 998
Mozarteum, Jungmannova 748/30, Praha 1
vchod z Františkánské zahrady od Jungmannova náměstí
Projekt je realizován s finanční podporou hl.m.Prahy, Státního fondu kinematografie a Ministerstva Kultury. NaFilM dlouhodobě podporuje také Univerzita Karlova, která projektu NaFilM udělila prestižní cenu Miloslava Petruska za jeho mimořádný přínos.