Menu
Výstava Na film! 2  |  Ohlasy  |  Pro média  |  Partneři
Výstava Na film! 1  |  Ohlasy  |  Pro média  |  Partneři
Výstava Na film! 2: V pohybu
Proč český film pořád nemá své muzeum? Pojďme to změnit!
Palác Chicago, Národní třída 32, Praha 1  |  1. 12. 2016 - 31. 3. 2018
Na výstavě Na film! v Paláci Chicago na Národní třídě bylo možné otestovat expozici vznikajícího filmového muzea NaFilM, která se z původních pěti měsíců pro velký úspěch dvakrát prodlužovala.
Druhá interaktivní výstava Na film! představila tři nová témata z dějin české kinematografie - propojená tématem pohybu. První část odkryla podstatu filmu a jeho první podoby, druhá otevřela svět fantazie meziválečných avantgardistů a v poslední části se návštěvníci dozvěděli a vyzkoušeli, jaké jsou základní principy a techniky filmové animace. NaFilM znovu dokázal, že film v muzeu může být pro všechny!
Ohlasy návštěvníků
"Jedním slovem úžasné! Nadšenecký pop-up projekt svou estetikou, interaktivitou a ultraprofi instalací dává na frak kamenným institucím:) Nutno vidět!"
Richard Hořín
"Velmi půvabná výstava, na kterou (nejen) díky interaktivnímu pojetí jen tak nezapomenu. Je pozoruhodné, jak se nadšencům z NaFilM podařilo navodit atmosféru prvních filmů a ukázat podstatu technických vychytávek a animace. A přitom nenásilně upozornit na to nejdůležitější, co stálo a snad někdy ještě stojí za filmovými díly - imaginaci."
Jitka Zalabáková
"Doporučuji všem, které jen trochu zajímá film a to, jak vzniká. Velice pěkná výstava a skvělý zážitek!"
Karel Antonín
„Vřele doporučuji výstavu NaFilM: Národní filmové muzeum! Byla jsem tam s oběma klukama a Mára si to tam úplně zamiloval. Perfektně pojatá interaktivní výstava, krásný prostor, skvělý lidi a velmi milý a citlivý průvodce. Kromě pochopení kresleného a animovaného filmu, zkouknutí krásného snímku ve virtuální realitě s brýlemi a ovládání vláčku, si Mára natočil svůj první film! Úplně sám! Myslím, že se mu jeho prvotina velmi vydařila. Určitě jsme tam nebyli naposledy!”
Věra S.
"Nádhera! Je vidět, že realizací celé výstavy se zabývali hračičkové a hlavně fandové filmu, vše je skvěle zpracované, průvodci jsou ochotní a vědí, o čem mluví. Je fajn si na věci šáhnout, pohnout s nimi, vyzkoušet si je. Potěšující je, že realizaci provedli mladí lidé, takže se neobávám o osud českého filmu..."
Viki Bohdalec
"Fantastic film museum. Lots of really interesting information about how films were watched and made. The interactive pieces were awesome to use and the staff were really friendly. If you love movies and want to know more about them, then you need to definitely visit this museum."
Ethan G.
"One of the best exhibits I've been to in my life! I may be exaggerating a lil' bit when I say "the best I've been to in my life" but NaFilM is easily one of if not the best exhibition in Prague and absolutely one of the best I've seen in my life. Modern, super interactive, relevant! A MUST SEE for all tourists in Prague because 1.) it's freaking awesome and 2.) they talk a lot about Czech filmmakers which I love that it puts everything in the context of your location. I will definitely be coming back again and again."
Ján Tompkins
Program pro školy
To nejlepší z médií o výstavě Na film! 2
Rande v kině? Vinnetou! (Nový prostor, 494/březen/2017)

Výstavu Na film! 2 zaštítily
Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři
Děkujeme!
Aerofilms, Aeroškola, Dadja Altenburg-Kohl, Jana Baborová, Josef Baloun, Frans van der Ben, Petr Bilík, pan Bognár,  Ivo Brachtl, Lucie Česálková, Vítězslav Doležal, Jana Ecksteinová, Mirjam Freidová, Ondřej Funda, František Fabián, Petr Hájek, Vladimír Horák, Vojtěch Jiřiště, Soňa Jindráková, Stanislav Klíma, Vítek Komrzý, Lída Kopecká, Matyáš Křížkovský, Honza Korbel, Tomáš Kotas, Sylvie Kovářová, Petr Koubek, Ivo Kraml, David Kučera, Štěpán Kubišta, Miroslav Klusák, Andrea Kosařová, Helena Koenigsmarková, Jana Lysáčková, Ivo Marák, Pavel Marko, Václav Marisko, Přemysl Martinek, Jirka Málek, Markéta Matoušková, Přemysl Martínek, Alexander Michailidis, David Moravčík, Lenka Němcová, Jiří Netík, Jitka Pánková, Markéta Pášmová, Monika Pavlíčková, Plecitý, Pavel Povraznik, Eliška Poláčková, Helena Pekkala, Kateřina Riley, Jan Rudišar, Dušan Seidl, Libor Šotet, Filip Špůr, Martin Špůr, Richard Špůr, Renata Šolcová, Jakub Sitár, Oskar Stolín, Kateřina Špůrová, Hynek Střítecký, Martin Suchánek, Studio Beep, Mária Urbánek Takáčová, Martina Topinková, Terezie Tunková, Pavla Umlaufová, Ultrafun, UPP, Miroslav Vavřina, Petr Vítek, Kateřina Vojkůvková, František Vošáhlík, Lucka Veselá, Naděžda Vlčková, Frantisek Vošáhlík, Karel Weinzettl
A všem 290 dobrým duším, které se za NaFilM postavili veřejnou sbírkou! Bez vás bychom tohle nikdy nezvládli! NaFilM střeží patroni a partneři výstavy: Michal Kreidl, David Suslík, Darek Šmerda a Matthew Dunstan.
Výstava Na film! 1
Filmové muzeum v Praze?
Museum Montanelli, Nerudova 13, Praha 1  |  4. června - 25. října 2015
Víte, že film nebyl nikdy němý? Nebo že hasiči patřili mezi první cinefily? Pokud nevíte, ve filmovém muzeu se to dozvíte! A to přímo v centru Prahy, v Museum Montanelli, které jsme na půl roku proměnili ve filmové muzeum.
Interaktivní výstava, která proběhla v roce 2015, byla prvním veřejným představením projektu NaFilM: Národní filmové muzeum. Ukázala, jak lze s film vystavit interaktivním způsobem, který nejen baví, ale také vzdělává. Výstavu navštívilo přes 6 500 návštěvníků a setkala se s velmi pozitivními reakcemi ze strany laické i odborné veřejnosti. Součástí výstavy byly mimo jiné cykly přednášek a diskuzí, filmové workshopy, speciální komentované prohlídky nebo programy pro školy, kterých se zúčastnilo 120 školních skupin. Ověřili jsme si tak, že zvolený kurátorský přístup je vnímán jako jedinečný nejen v českém prostředí, ale že svou originalitou obstál také u zahraničních návštěvníků.
Ohlasy návštěvníků
“Skvělá myšlenka, nápaditě zrealizovaná. Jen tak dál!” Adéla Š.
“Dlouho na mě žádný projekt tolik nezapůsobil! Děkuju za NaFilM a hodně štěstí v dalších krocích.” Sandra
“Nečekaný a silný zážitek! Překvapivě jsou zde předváděna i velmi silná témata, což u mladých tvůrců zvláště oceňuji. Každý si zde může najít to “svoje”. Děkuji a přeji mnoho dalších skvělých nápadů.” Jarmila H.
“Byla to ta nejhezčí výstava.” Terka
“Ozvučení a mašinka jsou úplně nejvíc super! Těším se na stálou a živou expozici. Naše filmová “velmoc” si ji zaslouží.” Dorka O.
“Jedním slovem: výborné! Pokud budete v budoucnu manifestovat za možnost postavit samostatné muzeum, budu stát v první řadě.” M.Č.
“Takhle má vypadat muzeum. Tečka.” H.
“Mind blowing! Inspiration for life! No word to desrcibe, just love it.” J.
“What a superb hidden gem in Prague. We loved the exhibits and the atmosphere of all the museum. I would love to see a full museum and look forward to returning to yur magnificient city!” F.J.

To nejlepší z médií o výstavě Na film! 1

Výstavu Na film! 1 zaštítily
Hlavní partneři
Partneři
Partnery jsou také Matthew T. Dunstan, Mark Cook a Paolo Polesello.
Mediální partneři
Děkujeme!
Dadja Altenburg-Kohl, Aerofilms, Aeroškola, Josef Baloun, Milena Bartlová, Ondřej Bauer, Ondřej Beránek, Jan Bernard, Jan Bičovský, BioOko, Martin Blauber, Dominika Bočková, Ivo Brachtl, Veronika Brůhová, Milan Býček, Bystrouška, David Čeněk, Jan Čeněk, Jakub Čermák, Zuzana Černá, Ondřej Cihlář, Vladimír Coufal, Tereza Czeszany Dvořáková, Ivan David, DeeDee, Marek Doseděl, Petr Duba, Valerie Dvořáková, Fair Art, Jakub Felcman, Filip Fikejz, Libor Fránek, Mirjam Freidová, Kateřina Frejlachová, Tomáš Fridrich, Ondřej Funda, Jaroslav Funda, Petr Hájek, Jan Hála, Šimon Havel, Iva Hejlíčková, Juraj Herz, Sandra Hezinová, Vladimír Horák, Jan Hřebejk, David Hůla, Tereza Jandáčková, Marie Janecká, Vojtěch Jasný, Jeden Svět, Marek Jícha, Vojtěch Jiřiště, Marek Juráček, Radka Kadlecová, Katedra filmových studií FF UK, Kavárna Šlágr, Kristýna Klejdusová, Petr Kliment, Ivan Klimeš, Soňa Kochová, Jakub Kohák, Ladi Kolsky, Lída Kopecká, Honza Korab, Martin Kovář, Martin Kovařík, Ladislav Krapek, Jan Kraus, Michal Kreidl, Lubomír Krupa, Luciána Krupičková, Matyáš Křížkovský, Michal Kuba, David Kučera, Petr Kužel, Zdeněk Kvasnica, Ivo Marák, Pavel Marko, Václav Marisko, Přemysl Martinek, Jiří Menzel, Alexander Michailidis, Eliška Míkovcová, David Moravčík, Lukáš Moudrý, Magdalena Müllerová, Národní technické muzeum, Petr Novák, Magdalena Novák, David Ondříček, Karel Osoha, Petr Ostrouchov, Markéta Pášmová, Monika Pavlíčková, Radovan Pavlišta, Kateřina Písáčková, Martin Pitz, Boleslav Polívka, Petr Porta, Martina Pospíšilová, Stanislava Přádná, Míla Řádová, Zdar Schorm, Monika Sedláková, Amira Shehatlová, Zdeněk Skaunic, Pavel Slavko, Olga Sommerová, Ivo Špalj, Martin Špičák, Martin Špůr, Richard Špůr, Kateřina Špůrová, Zuzana Štefůnková, Petr Štěpánek, Pavel Štingl, Hynek Střítecký, Michaela Struhařová, Martin Suchánek, Eva Suchánková, Kateřina Svatoňová, Matouš Svěrák, Zdeněk Svěrák, Petr Szczepanik, Terryho Ponožky, Ondřej Tichý, Vít Tomosz, Honza Topinka, Martina Topinková, Helena Třeštíková, Ondřej Trojan, Ultrafun, UPP, Jirka Vágner, Helena Vágnerová, Leoš Válka, Miloš Vávra, Andrea Veselková, Jan Vlasák, Naděžda Vlčková, Pavlína Vogelová, Eliška Vojtková, Jiří Volena, Jiří Voráč, Nikol Votočková, Karel Weinzettl, Valerie Zawadská